Biblioteka


 

Okładka
Koran
Opis: Każda książka napisana jest w jakimś celu, a celem Koranu jest uświadomienie ludziom Boskiego planu stworzenia; wyjaśnienie, dlaczego Bóg stworzył świat; jaki jest cel umieszczenia człowieka na ziemi; jakie wymagania są mu stawiane w trakcie jego ziemskiego bytowania; i co go może spotkać po śmierci. Człowiek rodzi się jako istota wieczna. Kiedy Bóg go stworzył, to podzielił jego życie na dwa okresy: czas przebywania na ziemi, który jest czasem próby; oraz czas po śmierci, który jest czasem nagrody lub kary, na którą człowiek zasłuży sobie ziemskimi uczynkami. Przyjmuje ona postać wiecznego Raju lub wiecznego Piekła. Celem Koranu jest uświadomienie człowiekowi tej kwestii; to główny wątek Świętej Księgi, który prowadzi człowieka przez trwającą całe życie podróż ku wieczności.
Autor: Interpretacja znaczenia Szlachetnego Koranu według Józefa Bielawskiego


 

Image 01
Ukrzyżowanie czy fikcja
Opis: Oddajemy do rąk polskiego czytelnika pracę brata Ahmeda Deedata (1918-2005), zatytułowaną „Ukrzyżowanie czy fikcja?”. Pomimo niektórych jej fragmentów czy sformułowań, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się kontrowersyjne, autor wnikliwie przeanalizował temat ukrzyżowania Jezusa i rzeczowo przedstawił zarówno nieścisłości w rozumowaniu chrześcijan, jak i punkt widzenia muzułmanów w tej sprawie, stanowiącej istotną różnicę między poglądami chrześcijan i wyznawców islamu. Pragniemy zaznaczyć, że nie odmawiamy Jezusowi (AS) szacunku, wręcz przeciwnie – uważamy go za jednego z najważniejszych Wysłanników Boga Wszechmogącego, jednak zależy nam na przedstawieniu naszego punktu widzenia, który – jak ośmielamy się z całą pokorą twierdzić – jest zgodny z prawdą historyczną.
Autor: Ahmed Deedat


 

Image 01
Al-Akida At-tahawijja
Opis:Al-Akida at-Tahawija w prosty i przejrzysty sposób przedstawia wierzenia Ahl us-Sunna (ludzi sunny), czyli wierzenia Proroka Muhammada (SAAWS), jego Towarzyszy (RAA) oraz ich następców (RA). Są to wierzenia czterech imamów, Abu Hanify (RA), Malika (RA), asz-Szafiego (RA), Ahmada (RA), ich uczniów oraz innych uczonych Ahl us-Sunna.
Autor: Imam Abu Dżafar at-Tahawi
Tłumaczył: binJellul


 

Image 01
Nektar Zapieczętowany
Opis: Biografia Proroka Muhammada.
Autor: Safi ar-Rahman al-Mubarakpuri


 

Image 01
Tauhid i szirk
Opis: Książka w przystępny sposób wyjaśnia podstawowe zagadnienia związane z Tuahid i Szirk.
Autor: binJellul


 

Image 02
Tauassul czy Szirk?
Opis: Tauassul oznacza przybliżenie się do Allaha. Opracowanie to szczegółowo omawia ten temat.
Autor: Abu Anas bin Marian


 

Image 02
Fikh Dżanaza
Opis: Co należy robić gdy zbliża się śmierć, jak należy postępować ze zmarłym, jak modilić się za zmarłwgo i czego unikać?
Opracowane na podstawie „Fikh us-Sunna” Sajida as-Sabika (RA) i „Bulugh ul-Maram” ibn Hadżara al-Askalaniego (RA).
Tłumaczył: binJellul 

Image 02
Szarh us-Sunnah
Autor: Imam Barbahari | Liczba Stron: 23 | Opis: Wiedz że Religią jest to co nadeszło od Allaha, Błogosławionego, Najwyższego. Nie jest to czymś co zostało pozostawione dla intelektu ani ludzkich opinii.


 

Image 02
Każda innowacja jest zbłąkaniem
Autor: Salih al-Fauzan | Liczba Stron: 21 | Opis: Dogłębne opracowanie poruszające problem innowacji w Islamie.


 

Image 02
Przesłanie Islamu
Autor: Dr.Abdurrahman al-Sheha | Liczba Stron: 195 | Opis: Książka wyjaśnia wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z Islamem.


 

Image 02
Dlaczego powinniśmy się modlić?
Autor: Suhaib Hasan | Liczba Stron: 31 | Opis: Krótka publikacja odpowie na tytułowe pytanie.


 

Image 02
Ramadan
Autor: Muhammad al-Dżibali | Liczba Stron: 61 | Opis: Książka dokładnie opisująca post w miesiącu ramadan.


 

Image 02
Sposoby Proroka na Poprawianie Ludzkich Błędów
Autor: Salih Munadżdżid | Liczba Stron: 50 | Opis: Książka mająca na celu pomóc nam poznać i zrozumieć metodologię Proroka w radzeniu sobie z ludzkimi błędami.


 

Image 02
Przewodnik do Zrozumienia Islamu
Autor: I. A. Ibrahim | Liczba Stron: 79 | Opis: Niniejszy przewodnik jest doskonałą pozycją dla niemuzułmanów pragnących poznać i zrozumieć islam, muzułmanów i ich świętą Księgę – Koran.


 

Image 03
Pierwsze i Ostatnie Przykazanie

 Opis: Mapa autentycznych i sfałszowanych wytycznych w judaizmie, chrześcijaństwie i islamie.

Autor: Dr. Laurence Brown


 

Image 03
Czy doktryna trójcy pochodzi od Boga?

Autor: M.A.C. Cave | Liczba Stron: 75 | Opis: Niniejsza publikacja – „Czy DOKTRYNA TRÓJCY pochodzi od Boga?” – powinna skłonić do refleksji każdą rozsądną osobę, a przede wszystkim wyznawców współczesnego chrześcijaństwa.